Gourmet – karmy dla kotów

Marka Gourmet to jedna z najbardziej rozpoznawalnych rodzajów karmy dla kotów na rynku. Można się z nią spotkać przede wszystkim w postaci puszek i saszetek. Jej sztandarowymi cechami jest dobre zbilansowanie składników połączone z bardzo wysoką jakością użytych do produkcji karmy składników.

Dzięki karmom Gourmet kot będzie żył długo i czuł się przez całe swoje życie świetnie. Będzie też wspaniale wyglądał, ponieważ jego organizm będzie działał w sposób optymalny.

Dokładna nazwa omawianej karmy to Purina Gourmet. Jest ona produkowana przez jeden z działów globalnej korporacji Nestle, która w ogromnej gamie swoich produktów ma także odzywki dla niemowląt, płatki śniadaniowe, słodycze i ogrom produktów spożywczych dla ludzi ogółem. Nie da się ukryć, że karmy dla kotów Purina Gourmet to tylko niewielki wycinek działalności korporacji, ale jest to na pewno wycinek ważny, ponieważ stanowi on część całego działu nastawionego na przygotowywanie produktów dla zwierząt.

Karmy Purina Gourmet

Purina Gourmet to przede wszystkim duże ilości mięsa. Ta cecha jest niezwykle ważna, gdyż w przeciwieństwie chociażby do psów, koty maja niewielką tolerancję na typowe tanie alternatywy dla produktów mięsnych. W ich diecie musi być dużo mięsa, najlepiej lekkostrawnego, które dominuje w karmach Purina Gourmet.

Mokra karma dla kota Purina Gourmet

Warto jest też podkreślać smak karm Purina Gourmet, ponieważ koty za tymi karmami przepadają tym bardziej, że dostępne są w tak zwanej postaci mokrej, a koty piją bardzo wody i większość płynów do swojego organizmu zdobywają właśnie przez pokarm stały. Purina Gourmet oferuje różnego rodzaju kawałki mięsa, kawałki w galaretce, kawałki z sosami, musy oraz rzeczy, które niespecjalnie wymagają gryzienia. Brak konieczności gryzienia pokarmu jest szczególnie ważny dla kotów z niekompletnym uzębieniem i dla kotów jedzących bardzo łapczywie.

Produkty Purina Gourmet dość często podlegają metamorfozom, dzięki czemu można spotykać się regularnie z nowymi smakami i nowymi sposobami podawania pożywienia. W chwili obecnej Purina Gourmet to linia produktów składająca się z Gourmet perle, diamant oraz gold. Karmy te różnią się przeznaczeniem i przed zakupem konkretnej propozycji należy zawsze zwrócić szczególną uwagę na to, jakie są realne potrzeby naszego kota i jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni dla jego zdrowia. Naprawdę trzeba się temu dobrze przyjrzeć i dokonać prawidłowego wyboru. Źle dobrana karma będzie równie nieodpowiednia co karma o niskiej jakości wykonana z nie najlepszych surowców.