Żywienie kotów domowych to cały czas kontrowersyjna kwesta i podejście do niej zmienia się regularnie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwujemy prawdziwą rewolucję i nie chodzi nawet tylko o to, by kotom nie dawać resztek ze stołu. Wszyscy dzisiaj wiedzą, że to nie jest dobre rozwiązanie.

Na rynku znaleźć można dzisiaj wiele produktów gotowych przygotowanych nie tylko z myślą o zaspokojeniu wszystkich potrzeb kota, ale produktów będących realizacją różnego rodzaju filozofii żywienia tych zwierząt. Jedną z firm, która stara się przekuwać w realne produkty różnego rodzaju zaawansowane spojrzenia na kocią karmę jest Josera. Oferuje ona karmy przygotowane przez profesjonalistów i bardzo cenione przez hodowców.

Co kryje się w karmie Josera?

Karmy Josera zalicza się do tak zwanego segmentu super premium, czyli do produktów oferujących najwyższą jakość składników. Na rynku wyróżniają się one przede wszystkim wykorzystywaniem najwyższej jakości naturalnych składników i sposobem produkcji oraz sposobem pozyskiwania surowców, które można określić jako metody organiczne. W karmach Josera znajdziemy tylko organiczne produkty podane w proporcjach przygotowanych przez ekspertów z dziedziny żywienia kotów oraz ogólnie rozumianej technologii żywności. W karmach Josera nie znajdziemy za to pszenicy, soi czy cukru, czyli bardzo popularnych, ale niestety szkodliwych dla kotów składników. W karmach nie ma też żadnych sztucznych aromatów, konserwantów i innych ulepszaczy.

Firma Josera przykłada bardzo duża wagę do testowania produktów i wszystkie produkowane pod ta marką karmy są kilkukrotnie sprawdzane pod kątem zawartości niepożądanych substancji.

miska z karmą dlą kota Josera

Karmy dla kotów młodych

Karmy Josera podzielone są na trzy kategorie przeznaczone dla kotów w różnym wieku. Pierwsza z nich to kara Josera dla najmniejszych kotów, zwierząt niedługo po urodzeniu oraz kotów ciężarnych. Jest to wysokoenergetyczna karma dostosowana do specyficznego zapotrzebowania na składniki odżywcze charakterystycznego dla zwierząt we wczesnym okresie wzrostu. Karma Josera tego typu ma w sobie wyjątkowo dużo witamin i minerałów.

Karmy Josera dla kotów dorosłych, druga grupa karm Josera, to produkty charakteryzujące się przede wszystkim dobrym zbilansowaniem, co oznacza, że dzięki nim kotu dorosłemu nie będzie niczego brakować. Dobre zbilansowanie to także pewność, że kot otrzymuje wszystkie istotne składniki oraz jest w stanie mierzyć się ze wszystkimi wymaganiami dnia codziennego. Karmy Josera dla kotów dorosłych pozwalają im cieszyć się żem i rozwijać bez obawy o negatywne konsekwencje zdrowotne zlej diety.

Ostatnia grupa produktów to karmy dla kotów starszych, w których wzięto pod uwagę nietypowe zapotrzebowanie tych zwierząt na składniki odżywcze. Ciała kotów starszych działają w inny sposób od organizmów kotów w sile wieku, co oznacza, że ich zapotrzebowanie na pokarm jest wyraźnie inne. Niewielkie, ale bardzo dokładnie skrojone modyfikacje składu sprawiają, ze takie karmy są nieporównanie lepsze dla zwierząt starszych od nawet najlepszych karm ogólnych.