Kocie kosmetyki

Koty to przykład czystości. Każdy właściciel kota na pewno odniósł kiedyś wrażenie, że jego kot niczego innego przez cały dzień nie robi, tylko się myje i myje. Dla kota praktycznie każda chwila jest dobra do poprawienia futra. Może to zrobić przed jedzeniem lub zaraz po nim, przed snem i po przebudzeniu się, w trakcie zabawy, po niej i oczywiście w przygotowaniu do niej.

Jeśli kotu przeszkodzi się w czynnościach higienicznych, chwilę później będzie wszystko poprawiał, ponieważ znowu został przez człowieka pobrudzony. W takiej sytuacji wiele osób wychodzi z założenia, że jakiekolwiek kosmetyki dla kotów byłyby opcją po prostu niepoważną. W praktyce okazuje się jednak, że zwłaszcza na sierści rasowych kotów pojawia się wiele miejsc, z którymi same zwierzęta mogą sobie za dobrze nie poradzić, przez co trzeba im odpowiednio pomóc. Warto też dodać, że kosmetyki dla kotów często posiadają dodatkową funkcjonalność.

Typowe kosmetyki dla kotów

Koty nie mogą tak po prostu zacząć korzystać z normalnych kosmetyków dla ludzi czy dla innych zwierząt. Na pewno nie powinno się ich pudrować czy stylizować. Typowe mycie też najczęściej jest nie najlepszym pomysłem. Koty są po prostu nieprzygotowane na takie zabiegi, nieprzystosowane do nich, przez co wszelkiego rodzaju zabiegi i kosmetyki typowe dla nas zrobią kotom krzywdę. Jest to spowodowane nietypowym pH i wrażliwością ich skóry. Ludzkie kosmetyki drażnią i uczulają koty, mogą doprowadzić do powstania łupieżu, skołtunią ich futro i zamiast poprawić kondycję ich futra, zdecydowanie ją pogorszą.

Kocie futro stanie się nieprzyjemne w dotyku i kot będzie się czuł źle. Dlatego wszystkie kosmetyki, z których będziemy korzystać w celu pielęgnacji kociej sierści, powinny być kupowane w sklepach zoologicznych jako produkty przeznaczone bezpośrednio dla kotów. Kocie kosmetyki zawierają w sobie cenne dla kotów witaminy, aromaty i środki czyszczące, jak również specyfiki zwalczające bakterie, wzmacniające włosy i sprawiające, że kocie futerko będzie gęstsze oraz będzie się znacznie lepiej prezentować.

jak dbać o kota

Jak wybrać kosmetyki dla kota?

Kosmetyki dla kota to kosmetyki specyficzne, ponieważ kotów nie powinno się kąpać, a różne stylizacje to też raczej nie jest rozwiązanie dobre dla nich. Od czasu do czasu można coś z kotem zrobić, ale na pewno nie można sobie pozwolić na jakiś salon piękności. Nawet jeśli posiada się kota typowo wystawowego, jego pielęgnacja powinna być prowadzona w sposób umiarkowanie intensywny.

Najważniejszy jest zawsze odpowiedni szampon dla kota. Jest to narzędzie przydatne głównie wtedy, kiedy kot naprawdę mocno się ubrudzi, ale od czasu do czasu dobrze jest też przetrzeć jego sierść. Wszelkiego rodzaju lakiery i tego typu rozwiązania lepiej jest sobie zostawić na inną okazję, a najlepiej nie stosować w ogóle.

Co jeszcze?

Warto jest pomyśleć o co najmniej 2 innych produktach. Pierwszy z nich to odżywka do włosów, a drugi to płyn czyszczący do całego futra, który pozwoli poradzić sobie z wszystkimi miejscowymi problemami.