Kosmetyki dla kotaKoty podbiły serca wielu polskich rodzin. Nie bez powodu utarło się powiedzenie: “Dom bez kota to głupota”. Są one obecne w większości polskich mieszkań. Nie wszyscy jednak wiedzą, że należy im zapewnić odpowiednią rozrywkę na czas naszej nieobecności a także zadbać o inne niezbędne akcesoria poza kuwetą oraz miską na jedzenie. W tym artykule postaramy się krótko przedstawić najważniejsze i najbardziej popularne akcesoria dla kotów, które możemy kupić w dowolnym sklepie zoologicznym online.

Drapak dla kota

Zakup drapaka dla kota jest niezbędny jeśli chcemy utrzymać swoje meble w nienagannej kondycji. Koty mają naturalną potrzebę ostrzenia swoich pazurów. Jeśli nie zapewnimy im odpowiedniego drapaka użyją do tego mebli. Nie robią tego złośliwie. Na rynku istnieje wiele różnych drapaków. Różnią się one materiałem z jakiego są wykonane oraz wysokością, która może sięgać nawet 200 cm. Każdy sklep zoologiczny online powinien mieć różne drapaki w ofercie.

Transporter

Odpowiedni transporter do przewozu kota może być niezbędny na przykład w przypadku nagłej wizyty u weterynarza. Koty niewychodzące z domu źle znoszą takie podróże. Dobrze jest zadbać o ich komfort zaopatrując się w dobrze wykonany transporter. Może to być również specjalna torba transportowa lub kosz wiklinowy z drzwiczkami.

Legowiska

Wszystkie koty niezależnie od wieku uwielbiają się wylegiwać. Aby zapewnić im największy komfort odpoczynku powinniśmy pomyśleć o zakupie odpowiednich akcesoriów. Najczęściej spotykane są miękkie i okrągłe legowiska, które można umieścić na podłodze lub parapecie. Często spotykamy też różnego rodzaju hamaki czy nawet miniaturowe domki. Musimy jednak uważać, gdyż niektóre koty posiadają swoje przyzwyczajenia i potrafią zwyczajnie zignorować nawet najdroższe i najbardziej wyrafinowane legowiska.

Kuwety

Kuweta jest niezbędna w każdym domu, w którym mieszka kot. Musi on mieć zapewniony stały dostęp do czystej kuwety. Ostatnio modne stają się tzw. kuwety zakryte wyposażone w specjalne filtry dzięki którym nieprzyjemny zapach nie wydostaje się poza kuwetę. Standardowe odkryte kuwety również są używane jednak powoli tracą na popularności. Oba typy posiada w ofercie każdy sklep zoologiczny online.

Trawa i kocimiętka

Jeśli nasz kot nie wychodzi regularnie z domu powinniśmy mu również zapewnić zasiać specjalną trawę np. na balkonie. Koty często jedzą trawę czyszcząc w ten sposób swój układ pokarmowy. Jeśli chcemy zaś zapewnić naszym pupilom trochę przyjemności możemy pomyśleć o zakupie kocimiętki. Koty wręcz przepadają za jej zapachem.

Producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych akcesoriów dla kotów a sklepy zoologiczne online cały czas poszerzają swoją ofertę. Warto poświęcić kilka chwil na poszukiwania tych akcesoriów, które umilą czas naszym pupilom.